pondělí 26. května 2014

Víkend na vodě

Měl to být krásný květnový víkend. Na takzvanou třídenku jezdíme s mladými hasiči každý rok. Víkend od pátku do neděle nám naplňují soutěže a nocování ve stanech. Děti se vždy hrozně těší. Dokonce jim ani nevadí, že přijdou o pouť, která se ten samý víkend koná ve městě, které sousedí s naší obcí. To, že máme poslední roky smůlu a počasí nám nepřeje se již stalo zvykem. Ale to, co nám přinesl tento víkend jsme ještě nezažili. Pod stany jsme strávili první noc. V sobotu to bylo hodně o tom, udržet děti v suchém oblečení, což znamenalo věčné oblékání a svlékání pláštěnek. Ale po odpoledním slejváku a kroupách došel humor všem. Rychle vyklidit vše ze stanů, dřív než se voda dostane i do nich. Stačilo, že se z louky stalo rýžové pole. Mít tak s sebou sazenice, mohli jsme hned začít sázet. Ale my raději vzali nohy  na ramena a rychle pryč. Další noc jsme trávili v suchu a teple.

Když začalo pršet .... již po několikáté ten den, ale nejvíc
Pak přišly kroupy, o kterých jsme věděli dopředu od rodinných příslušníků, u kterých již krupobití řádilo a doufali, že se nám vyhnou.
A je po všem, jak když vypne tam nahoře někdo kohoutek. Najednou klid ...
Vyjet s autem bez pomoci bylo nemožné ... pod naším stanem stálo pár centimetrů vody
Ač v holínkách, vodu jsem z nich musela vylévat .... nojo, chce to nové, do těchto mi už teče :(

V neděli jsme se ještě vrátili na původně dvě disciplíny, z kterých byla nakonec pouze jedna. Tu druhou organizátoři zrušili. A pak jsme čekali pouze na vyhlášení. Děti si krátili čas hraním v blátě. A pozorováním krtka, který se zabydlel pod jedním ze stanů a po jeho složení hledal další úkryt.
 Lepší fotka se mi bohužel nepodařila. Ve svých letech jsem krtka viděla takhle poprvé.

Tak to byl náš víkend.
A jak jste ho strávili vy?

Věra

neděle 18. května 2014

Dárkový

Hezký nedělní podvečer.
Tak oslavu máme zdárně za sebou. Oslavenec byl spokojený a to je hlavní.
Včera pozdě v noci jsem dokončila dárek. 
Háčkovaná žirafka do žirafkového pokojíčku.
 Nejdřív byl trochu zaskočený barvou, prý jsem to popletla. Žirafy jsou prý žluté s hnědými fleky.
Ale nakonec je spokojený. A mě se tahle varianta moc líbila na netu, tak jsem se nechala inspirovat a barvičky ladí s látkou, kterou má V. v pokojíčku.
 
Háčkovala jsem jak jinak podle návodu Kamlin .


Letošní dortík pro nás tentokrát upekla a nazdobila má kamarádka Lenka. Náš V. má na dort stále stejný náhled, takže zadání bylo stejné jako vloni - žlutý tereňák. A stejně jako vloni má sestra i Lenka se úkolu zhostila parádně.
"Je pěkně dobrej" 
Tak nějak ho hodnotil oslavenec :)
A protože dva dny před V. má narozeniny i má mamka, nachystala jsem dárek i pro ni. Látky si dodala sama, jen nevěděla na co. Chtěla jsem,aby ji dárek ladil s ostatními věcmi, které si vloni šila na posezení na balkoně.
Kolíčkovník

A na závěr, slíbený vykvetlý ibišek ... tříbarevný květ.


Tak teď zbývá již jen uložit kluky do postýlek, uvařit si dobrý čaj a spokojeně se svalit na gauč a již jen odpočívat.

Děkuji za návštěvu a přeji vám krásný nový týden. Snad už bude lépe, hrozně bych potřebovala vyrazit na zahrádku a trochu ji dát do pořádku.

Věra

sobota 17. května 2014

Krásný víkend

V rychlosti vás jdu pozdravit a popřát vám krásný víkend. Mě dnes čeká spoustu práce. Zítra máme rodinou oslavu a protože zítřejší dopoledne prospím po noční, musím většinu nachystat již dnes. A to mi ještě zbývá dokončit dárky, které pro oslavence chystám. Doufám, že to stihnu a budu se vám moci zítra pochlubit.
A aby to nebylo dnes bez fotek, tak tu jsou takové ty důležité nezbytnosti, kterými jsem si udělala radost. V pátek mi přišel balíček z BR.
Nové hrnečky ...
A miska na sladkosti a nová kytka. U nás v květinářství jsem narazila na malý ibišek s nádherným květem. Jakmile vykvete i ten můj, ukážu vám ho také.
Hrnečky jsou opravdu úžasné
pro krásné hrnky mám prostě slabost

Tak já frčím .....

Užijte si víkend, ať vám ho nepokazí ani pohled na stupnici teploměru.

Věra

úterý 6. května 2014

Nové chutě

Krásný podvečer milé blogerky.
Nedávno jsem na netu četla článek o tom, jak si vylepšit pitný režim. A tak zkouším nové chutě. Dnes ráno jsem si nachystala první kombinaci.
Jahody s bazalkou ...
Stačí pár hodin v lednici a můžete ochutnávat. A tak jsem si po návratu z práce dopřála nové osvěžení ...
A opravdu voda chutná po jahodách a bazalce ... tu jen pro příště musím trochu ubrat, aby vynikly víc ty jahody. I klukům chutnalo, nebo se jim spíš líbilo, že jim ve sklenici plavou jahody.

Na zahradě rozkvetl první pivoňkový květ.
 A těch poupat, jééééé.

Moc děkuji za komentíky k poslednímu příspěvku,
přeji vám krásný večer i následující dny. A já jdu objednat vlnu, abych mohla zas něco vyrábět.

Věra

P.S. Prosím o nějaké tipy na pěknou knížku. Děkuji
 


čtvrtek 1. května 2014

Konečně hotovo

... tedy alespoň uvnitř. Okolo je ještě spousta práce.
Pracovní neschopnost mi dnešní včerejší půlnocí skončila, tak jsem se mohla s chutí pustit do práce. Na trhu jsem v týdnu koupila i nějaké kytičky, takže bylo třeba zaplnit truhlíky.
Plnokvěté převislé muškáty
Gazánie, těm jsem neodolala
Do závěsných květináčů jsem koupila tyhle žluté krásky - jméno jsem samozřejmě zapomněla.
Stav z dnešního rána - vpravo hotovo, vlevo musím dosypat hlínu.
Zatím je to tak trochu skladiště, ale na druhou stranu je paráda, že všechny ty truhlíky nemusím skladovat doma na parapetech. Jen co bude mít manžel čas, vyrobí mi do zadní části polici, kam se truhlíky pohodlně vlezou.
Ale jinak se všemu, co jsem zasadila, či zasela daří.
A stav z dnešního odpoledne
 Hlína dosypána, zítra přivezu ještě nějakou sadbu a budu se radovat, jak vše bude růst.
 
Tak teď dokončit úpravy okolo a pak už jen zalévat a okopávat.
Ráno to vypadalo takto
 Odpoledne již takto. Zbytek doladím zítra, dnes jsem toho myslím udělala dost. A počasí je stejně na baterky, každou chvíli mi kapalo na záda.
Zatím zasazeny jen 3 gazánie, ale ze záhonku mám už nyní obří radost. A malý kousek z druhé strany dveří skleníku si vyprosil Vašík. Prý si tam zasadí nějaké kytičky a bude se o ně starat. Tak mu ten kousek ráda přenechám.

Ještě vám ukážu jak kvete vistárie.
Pro srovnání fotky z 25. dubna
tato je z 29. dubna
a tyto z 30.dubna
No a když už nám to tady tak hezky kvete, přidám ještě rododendrony.
 Tohle bylo proti sluníčko, ale z téhle strany je prostě nejhezčí.
Tahle sice nekvete, ale jestli pokvete a hlavně vyroste jak má, bude to několika metrová paráda. U Věrky se mi moc líbila růže, kterou mají zasazenou u jabloně, tak jsem se trochu víc opičila a na podzim zasadila také. Snad se jí bude dařit tak, jako té Věrčině.
No jako ta její nebude, protože já mám jen jednu sazenici.

Manžel vyráběl podstavec pod nádrž na vodu, kterou včera přivezl. To aby se nám pod kohout pěkně vlezla konvička. A aby nám ta práce šla od ruky uklohnila jsem k dnešnímu svátečnímu obědu další nový recept.

FARMÁŘOVA SEKANÁ S VEJCI

Receptík najdete zde na Prima fresh.

Pokud jste dočetli až sem, nezbývá mi nic jiného, než se s vámi pro dnešek rozloučit. Fotek bylo dnes po vícero, ale já mám ze skleníku takovou radost, že si prostě nemohu pomoci.

Mějte krásný prvomájový podvečer ... Věra