pondělí 26. května 2014

Víkend na vodě

Měl to být krásný květnový víkend. Na takzvanou třídenku jezdíme s mladými hasiči každý rok. Víkend od pátku do neděle nám naplňují soutěže a nocování ve stanech. Děti se vždy hrozně těší. Dokonce jim ani nevadí, že přijdou o pouť, která se ten samý víkend koná ve městě, které sousedí s naší obcí. To, že máme poslední roky smůlu a počasí nám nepřeje se již stalo zvykem. Ale to, co nám přinesl tento víkend jsme ještě nezažili. Pod stany jsme strávili první noc. V sobotu to bylo hodně o tom, udržet děti v suchém oblečení, což znamenalo věčné oblékání a svlékání pláštěnek. Ale po odpoledním slejváku a kroupách došel humor všem. Rychle vyklidit vše ze stanů, dřív než se voda dostane i do nich. Stačilo, že se z louky stalo rýžové pole. Mít tak s sebou sazenice, mohli jsme hned začít sázet. Ale my raději vzali nohy  na ramena a rychle pryč. Další noc jsme trávili v suchu a teple.

Když začalo pršet .... již po několikáté ten den, ale nejvíc
Pak přišly kroupy, o kterých jsme věděli dopředu od rodinných příslušníků, u kterých již krupobití řádilo a doufali, že se nám vyhnou.
A je po všem, jak když vypne tam nahoře někdo kohoutek. Najednou klid ...
Vyjet s autem bez pomoci bylo nemožné ... pod naším stanem stálo pár centimetrů vody
Ač v holínkách, vodu jsem z nich musela vylévat .... nojo, chce to nové, do těchto mi už teče :(

V neděli jsme se ještě vrátili na původně dvě disciplíny, z kterých byla nakonec pouze jedna. Tu druhou organizátoři zrušili. A pak jsme čekali pouze na vyhlášení. Děti si krátili čas hraním v blátě. A pozorováním krtka, který se zabydlel pod jedním ze stanů a po jeho složení hledal další úkryt.
 Lepší fotka se mi bohužel nepodařila. Ve svých letech jsem krtka viděla takhle poprvé.

Tak to byl náš víkend.
A jak jste ho strávili vy?

Věra

8 komentářů:

 1. Věruško pěkný víkend. Opravdu. :-( Mě se to nějak krásně vyhnulo, ale když mi potom doma ukazovali fotečky,ě tak jsem byla ráda, že přežil skleník i docela zahrada. No a jelikož větru a dešti mohou poroučet prý jenom někteří, tak se s počasím musíme smířit. :-)
  Hlavně že vás to ze stanů nevypláchlo úplně. Věcičky vypereš a máte dobudoucna na co vzpomínat.
  Měj se moc a moc krásně.
  Lenka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Leni, však děti, ty si to užívali maximálně. Bude opravdu na co vzpomínat. Malej ten byl u vytržení z toho "mavýho bívýho kavatýho"
   Krásný den, dnes nám sluníčko přeje ... Věra

   Vymazat
 2. Věruško to byl tedy dobrodružný víkend. Nechci tě naštvat, ale u nás nespadla ani kapka a já po víkendu vypadám, jako bych se vrátila od moře. Bohužel jen od cihel a zahrádky. Blesky jsme viděli nádherné, ale bouřka byla hodně daleko. Uvidíš až budete vzpomínat na dobrodružství, to bude nejlepší zážitek. Měj se krásně. pa Rija

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jaruško, vzpomínat určitě budeme. Děti se vyřádili dosytosti, Náš malej spal ze soboty na neděli 13 hodin. Dnes už je u nás nádherně, vlastně bylo už včera odpoledne. Dopoledne jsem dávala trochu do pořádku záhonky .... kytky celkem přežily, ale hlína je tak umlácená, že jsem musela vše nakypřit. Ale největší radost jsem měla, že skleník to přežil bez újmy.
   Krásný dnešní den ... Věra

   Vymazat
 3. No paaani Verus,tak jste si dest tedy uzili do sytosti,u nas bylo krasne,dokonce tak nadherne ze jsme slavili na zahrade,takze parada.Hlavne ze jste to vse prezili ve zdravi a nekdo to z deti neodnesl nemoci.Vsak detem to urcite tak nevadilo,kaluze a blato to nasi miluji,tak vase urcite nejsou vyjimkou.Hlavne ze jste nesedeli doma a byli na vzduchu..to je pro deti nej.Katka

  OdpovědětVymazat
 4. Na tomhle se mi líbí, že to co my, dospělí považujeme za komplikaci a problém, děti prostě neřeší...
  Ale hezky být tedy fakt mohlo, u nás lilo v pátek večer a pak až v sobotu navečer...
  Moc zdravím Věruško! Helena

  OdpovědětVymazat
 5. Věruško,tak je fajn,že to máte za sebou...dle čtení si myslím,že to bereš s humorem i když v té chvíli by mě osobně asi kleplo :) ...nám počasí tedy přálo a bylo opravdu krásně,jen v sobotu v noci bouřka jinak pořád sluníčko...tak jsme byli s dětmi furt venku...
  Měj se krásně a snad příští rok to počasí vyjde...pa K.♥

  OdpovědětVymazat
 6. To mohli být spíš potápěčské závody, než hasičské:-D Nám se kroupy naštěstí vyhnuly.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za všechny milé komentáře.