sobota 30. listopadu 2013

Náš adventní a dárečky z výměny

Krásný první adventní víkend. U nás to dnes voní jablky, skořicí a chlebem. Zkouším nový recept na chlebík a mám ho nějak přes celý plech, tak jsem zvědavá na výsledek.
Včera v podvečer jsem naaranžovala náš letošní adventní svícen. Schválně nepíšu vyrobila, protože to byla opravdu taková rychlovka. Ale mě se moc líbí ...
 Stačily mi svíčky, provázek, papír a pár modřínových šišek ...
A na Vánoční výstavě jsem si dnes ještě koupila malého andílka a přidala ho na tác ...

A přestože jsem psala, že klukům bude muset stačit loňský adventní kalendář, tak se mi přeci jen zadařilo a mají letos jiný. I když popel na hlavu si sypu, protože to není můj výrobek, ale koupený. Viděla jsem ho v Kiku za stovku, tak jsem ho popadla a upravila po svém. Původně byly kapsičky přidělané na provázku z filcu, pěkně od 1 do 24.
Zelenou girlandou jsem omotala zábradlí, přidala svítící hvězdíčky a naplněné pytlíčky.

A ještě se vám musím pochlubit dárkem, který jsem dostala od Marušky v rámci Vánoční výměny pořádané Ajkou.
Věneček s mou oblíbenou barvou ...
 Vyšívaný vánoční obrázek ...
 Krásně se mi hodí do mého bílo hnědého koutku a už mají své místo ...
Maru ještě jednou moc děkuji ....
A na stolku přibyl ještě talíř, který jsem si koupila též dnes na výstavě. Je to práce žáků školy, která výstavu pořádá ...

Jen tak pro radost
Vykvetla mi amarylka ...
 A srdíčko z růžiček ...

Zítra bych se asi chtěla pustit do prvního pečení cukroví, jen stále nevím, čím začít. A co vy? Už pečete, nebo máte dokonce napečeno, jako kolegyně naší paní dětské doktorky. Když jsem tam s Vendou v pátek byla, mimochodem jsme si odnesli recept na antibiotika, tak se sestřička ptala té druhé paní doktorky, jestli už má napečeno ... a opravdu má, pak už by to prý nestihla. Mě málem spadla čelist. No co, já se do toho také pustím ...


Děkuji vám za návštěvu a komentíky, které mi tu necháváte, mám z nich obrovskou radost

Věra

úterý 26. listopadu 2013

První náznaky Vánoc

Pomalu začínám s adventní výzdobou. Vyndala jsem krabice s uloženými věcmi a pustila se do toho.
První vlaštovkou je stolek na chodbě, na který jsem postavila klukům adventní kalendář. Měla jsem v plánu letos vytvořit nový, ale už je mi jasné, že to opravdu nedám, tak poslouží ten z loňska.
 A opět malá úprava svíčky ...
 Modřínové větvičky nesmí chybět ...

Ve stole v obývacím pokoji jsem vánočně zaplnila již dvě okénka ...
Fialový věnec od loňska
 A bílý, který jsem si koupila od Lenči na Vánoční výstavě, které se účastnila ...

Možná ho poznáváte, protože jste ho u ní na blogu již mohly vidět. A ještě jsem od ní dostala jeden dáreček, ale ten vám ukážu, až bude mít své místo.

Vánoční výstava se v sobotu, ale konala i u nás. Pokud se chcete podívat, mrkněte na fotky SEM
A toto je můj malý úlovek z ní, krom nějakých maličkostí jako jsou domácí mýdlo, domácí svíčky, vykrajovátka na cukroví ve tvaru dinosaura a ještěrky pro Vašíka a žirafky a autíčka pro Vojtíka ... no já vím, zrovna vánoční to tedy není, ale co bych pro ně neudělala ...
K vidění a koupení byla spousta krásných věcí, ale bohužel ne v mých vánočních barvičkách.

Dnes jsem chtěla konečně dokončit věneček z modřínových šišek. Jenže mi došlo lepidlo a já ne a ne najít náhradní. Takže věneček musí počkat, opět. Ale v hlavě se mi usadila další myšlenka .... andílci podle Monči. Špalky již čekají dole v chodbě, tak jen se do nich pustit. A taky musím vymyslet, jaký budeme mít letos adventní svícen na stole.
Ale teď jdeme s Vendou číst ... musíme dohnat zmeškaný dnešek ve škole. A čekají nás zřejmě i další zameškané dny, zítřek minimálně a pak se uvidí. Takže mé přání nakonec zní .... ať už konečně začne pořádně mrznout, aby ty bacily dali pokoj !!!!

Mějte se krásně a večer, až zalezou kluci do postýlek se těším na návštěvu u vás.

Věra

pátek 22. listopadu 2013

Čas letí jako bláznivý ...

... já nechytím ho ani vy.
Tak to zpívá Karel Gott a tak nějak mi připadají poslední dny. Sotva ráno otevřu oči a najednou opět ukládám děti ke spánku. Néé, trochu přeháním, ještě mezi tím stihnu pár věcí. Ale ne tolik, kolik bych si představovala.

Tento týden jsme odstartovali skvělou zprávou ... 2 dávky antibiotik zabraly a Vojtík má poslechový nález na plicích čistý, ale i tak nám zbývá stále doléčit kašel. Do konce listopadu má absenci ve školce jistou.
V pondělí jsem také stihla odeslat balíček pro Helenku v rámci Vánoční výstavy, jejíž organizace se tentokrát ujala Ajka. A protože vím, co taková organizace obnáší, patří jí opravdu velikáááánské poděkování. Helenka svůj blog nemá, ale já mám zprávičku, že balíček už dorazil a prý potěšil.
Vyrobila jsem věneček s vánoční hvězdou a dvě srdíčka ... vše z plsti ... malinko si mě teď podmanila.

A jeden balíček jsem dostala i já. Opět jsem neodolala nákupu v Bella rose
Takže k utěrkám z minula přibyla ještě jedna ... jiný vzor, ale ladící barvičky
A tak mou modrobílou kuchyň oživila růžová. Takže nesmí chybět ani nové muffinky, jak jinak než v růžové ...
Dnes musím na modřínové větvičky, ty budou ve džbánku vypadat teď mnohem lépe. Voňavý balíček, před věnečkem jsem dostala minulý týden od Ilonky. Nádherně provoní celou kuchyň. Teda bylo to překvápko. Ilonko, ještě jednou moc děkuji, i za mlsoty pro kluky.

A pondělní večer jsem strávila v příjemné společnosti. Do našeho města opět zavítali herci z Prahy a zážitek to byl parádní.
JO NENÍ TO JEDNODUCHÉ ... to je název hry, kterou nás potěšili.
 V hlavní roli září Jiří Langmajer

Na úterý jsme se těšila ... měly jsme naplánovanou sešlost s bývalými kolegyněmi ... z oddělení, které nám zrušili a tím nás rozptýlili po okolí. Ale stále se scházíme a vzpomínáme jaké to bylo když ...
No a taky probereme, co kde nového.
Než jsem ale odešla, chystali jsme s Vendou věci na druhý den do školy. A ve chvíli, kdy bral do ruky desky s písmenky a dává je "vzhůru nohama" a pak lovíme písmenka v aktovce, v tu chvíli mi blesklo v hlavě, že když jsem chodila do školy já, byla tam určitě na deskách taková jakoby manžeta, která tomu vypadávání zabránila. A řekla jsem to nahlas před mamkou ... no a světe div se, mamka zapadla do ložnice a za chvilku již nakráčela zpět s deskama v ruce.
Dělí je 30 let ...
a mamka má ty moje i sestřiny stále schované. Vlastně teď již je mám u sebe já. A ta manžetka tam opravdu je.

Ve středu dopoledne jsem měla zařizování kolem nástupu do práce. A odpoledne mě vzala sestra na malý nákupní výlet do IKEI.
Krom jiných důležitých věcí jsem tam sehnala i tento kousek ...
Když jsem o minulém víkendu pekla roládu, ale měla jsem jen velký tác, na který ji šlo dát. Takže jsem ihned začala pátrat po něčem jiném. A našla ...
... no prodávají to jako tácek pod svíčky, ale roláda na něm nebude vypadat tak osamoceně jako na velkém táce.

A včera jsem opět trochu pekla. Sestra má dnes narozeniny, jenže celý včerejší den strávila na školení, a tak aby měla pro kolegy do práce, trochu jsem jí pomohla.
ČOKOLÁDOVÉ ŘEZY
 podle receptu z MMB. Krém je naprosto mňamózníííí  ....
 Budu je muset upéct i pro nás domů.
A tobě sestřičko všechno nejlepšííííí ....

Dnes mě čeká odpoledne chystání na zítřejší Vánoční výstavu, která se u nás koná. Letos se sama neúčastním, pouze organizuji. Ale něco málo, opravdu málo jsem nachystala pro školku, kam chodí Vojtík. Stalo se tradicí, že u nás vystavují. Paní učitelky a rodiče vyrábějí a peníze pak použijí na nákup dárků do školky.
Já vyrobila dva věnečky a pár plsťěných sobíků ... ty jsem viděla na FB zde.

Dnes šlo nahrávání fotek jak po másle. Náplně práce jsem večer prostudovala, takže se již můžu věnovat studování vašich příspěvků.

Děkuji vám za návštěvu i komentíky a přeji krásný víkend ... Věra

ZA TÝDEN TU MÁME ADVENT !!!čtvrtek 21. listopadu 2013

Až přestane zlobit

Moje milé, dnes jsem vám chtěla něco napsat a vložit pár fotek. Koncept je téměř hotový. Jenže se mi prostě nechtějí nahrát fotky. Už to zkouším asi hodinu! Blogger se mnou prostě dnes nespolupracuje a to jsem měla v plánu konečně zjistit, co u vás všech nového. No nic, budu muset počkat, až to moje virtuální dítko začne opět sekat dobrotu.
Jednu fotku přeci jen zkusím ...
chvíli to trvalo, ale je tu ...
Můj zápisník ... a v něm krom jiných důležitých poznámek, též můj první rozpis služeb po sedmi a půl letech. Krátí se mi to, krátí !!!

Mějte se krásně a já se doufám brzy ozvu.
A místo vašich blogů se jdu prokousat papíry ... náplně práce, které jsem dostala od vrchní sestry.

Věra

sobota 16. listopadu 2013

Když netvořím, tak alespoň peču


K víkendové kávě ...
Včera housky k večeři ... byly s mrkvovocelerovou pomazánkou
... už nejsou, takže jsem dnes musela péct znovu. Tentokrát sezamové houstičky. Polovinu jsem posypala makem ...
... a už jich je také zbytek. Takže na zítra musím nachystat na chléb.
Domácí s láskou připravované je prostě nejlepší.

Mějte krásný víkend ... Věra


pátek 15. listopadu 2013

Krásný páteční večer

moje milé.
Nějak mi teď chybí energie do tvoření, kluci jsou oba nemocní, takže mi chybí ten čas, kdy byli ve škole a školce. A ani já se necítím zrovna nejlíp. Ale nejhorší máme snad za sebou a teď už jen to plné uzdravení. Zbývají mi poslední dva týdny a pak zpět do pracovního procesu. Letos se dokonce ani neúčastním Vánoční výstavy, která se u nás koná příští sobotu, dala jsem přednost tvoření pro sebe, no ani to mi moc od ruky nejde. Ale abych se jen nekritizovala, musím se přiznat, že mám polovinu dárku do Vánoční výměny hotovou.
A dnes jsem si malinko ozdobila svíčku na konferenční stolek. 
Jen taková rychlovka, ale líbí se mi ...
Ve světle svíčky také nevypadá špatně ...
A nakonec jedna trochu nepovedená, ale zajímavá fotka ...

Mějte krásný večer i celý víkend 

Věra

čtvrtek 7. listopadu 2013

Jak na vyšívání mašlí

Hezký den všem.
Je to již nějaký ten pátek, co mě Luďka požádala, zda bych ji neporadila, jak na vyšívání růžiček z mašlí, které jsem dělala podle návodu v DEKORU. 
A protože jsem věděla, že ještě nějaké to srdíčko budu vyšívat, slíbila jsem jí vše nafotit. Fotky vznikly již před měsícem, kdy jsem chystala dárek pro babičku. Ale k jejich popisu jsem se dostala až dnes. No a když už to mám vše hotové, proč se nepodělit i s vámi ostatními.

Takže pokud chcete připravte si:
srdíčka z filcu
 stužky ve dvou barvách
bavlnky v barvách ladících se stužkami
korálky na dozdobení
a možná i malou dávku trpělivosti až budete stužku protahovat filcem

Jdeme na to:

Tak s chutí do toho a srdíčko je hotovo ...Mějte se krásně ....

Věra

středa 6. listopadu 2013

Ruce plné práce ....

a hlava plná nápadů a myšlenek, co jsem to vlastně ještě chtěla udělat. Koukám, jaká je to doba, kdy jsem napsala svůj poslední příspěvek. A jak jsem tak koukala u vás je spousta novinek, takže budu mít co dohánět. Blíží se Vánoce a já se teď snažím čas, kdy jsou kluci ve škole, maximálně využít ke tvoření. A když jsou pak odpoledne doma, věnuji se jim ... S Vašíkem úkoly, čtení a počítání a s Vojtíkem si trochu pohrát. 
Na stole mi leží spousta rozdělaných věcí, které musí stihnout nějaké termíny. Prvním z nich je 23. listopad, kdy se u nás koná Vánoční výstava. Školka zde již tradičně také prezentuje své výrobky a výrobky maminek, které chtějí přispět. Ti, co nechtějí, nebo neumějí, alespoň nakupují. Vydělané penízky využijí paní učitelky k nákupu dárků a vybavení pro děti do školky.
Pak mě čeká ještě Vánoční výměna a dárky pro děti do Vašíkovi třídy. A další a další, o kterých teď nemá cenu zatím psát.

A aby to nebylo dnes pouze o tom, co mám udělat, ukážu vám něco, co jsem již udělala.

O tom, že Vojtík je blázen do žirafek, jsem se již zmiňovala. No a tak jako správná matka, jsem se pustila do přeměny u něho v pokojíčku.
Nové závěsy ... 
matrace na ležení a křesílko 
( s nimi mi pomohla mamka, za což jí děkuji ).
Mě ještě čeká ušití jakohosi domečku pod postel, aby se měl Vojtík kam schovávat ...

No a do toho všeho se 1. prosince mám opět zařadit do pracovního procesu. Pocity mám smíšené. Po tolika letech doma, to bude docela šok. Za dobu mých mateřských se v oboru událo dosti změn, na které si budu muset zvyknout. Ale na druhou stranu, zas budu konečně užitečná nejen rodině. Tak mi držte pěsti, aby ta moje adaptace probíhala co možná nejlépe.

Děkuji vám za návštěvu a přeji krásné dny ...
A jak bude zas trochu času, opět se tady mezi vámi ukážu.

Věra