pondělí 30. září 2013

Hvězdičky a dárečky

Krásný začátek nového týdne. Sluníčko nám v posledních dnech krásně hřeje, tak to jednou hnedle dodá opět trochu energie. A třeba také chuť tvořit ... jako mě.

Dnes dopoledne jsem došila další hvězdičkové polštářky ... tentokrát do obýváku, který se opět přestrojil do podzimně zimní fialové barvy. Zelené tóny odpočívají již v krabici a čekají na své roční období. No chvilinku si počkají.
 Ještě mám v plánu jeden ... trochu jiný, jsem zvědavá, jak se mi povede.

A když už jsem psala, že sluníčko mi dodalo energii, tak dalším mým dnešním počinem je lapač na přání, tentokráte v hnědých tónech, které jsem malinko oživila růžovou ...
Myslím, že by bylo škoda fotit ho v místnosti ... na sluníčku vypadá moc hezky
 malinko jsem si hrála ...
 mám ráda detaily ...
snad se bude nové majitelce líbit ...

Včera jsem měla hezký den, který byl zakončený milým setkáním s výherkyní mé poslední soutěže.
A protože na osobní setkání se nechodí rozhodně s prázdnou, i když já bych vlastněnešla, stejně vznikl k onomu vyhranému srdíčku ještě malý věneček ve stejných barvách ...
A ani já jsem ze setkání neodcházela s prázdnou ... dostala jsem krásný buxusový věnec.
A již visí na domovních dveřích ... Leni moc děkuji a těším se na příště.

A na úplný závěr jedna pozvánka pro vás, které rády soutěžíte. Tak honem k Romče na blog, kde můžete polechtat štěstěnu a zasoutěžit si o krásné florentské tácky.
 Já už soutěžím, tohle jsem si totiž nemohla nechat ujít.

A také musím poděkovat za krásné komentáře k mým pteradonním polštářkům z minulého příspěvku. Moc jste mě potěšily.

Děkuji ji vám, že jste se u mě opět zastavili a přeji krásný slunečný den ... Věra

Která jste mi ještě neposlala fotku z Kytičkové výměna, pošlete prosím, ať mohu co nejdříve publikovat galerii. Děkuji

čtvrtek 26. září 2013

Pteradonní hnízdo

tak takhle si to Venda nazval. Protože mají kluci zvýšené postele a na domeček, který tam měl dřív, je přeci jen už náš prvňák velký, přemýšlela jsem, jak volné místo využít. Vždycky se mi líbil spousta polštářků ... a v hlavě se začal rodit nápad. Za chvíli se Vašík naučí číst a tohle bude skvělé místo, kde se bude moci uvelebit. Takže bylo rozhodnuto uděláme odpočinkový koutek pro našeho prvňáčka. A protože je milovník dinosaurů, přál si polštářky s dinosaury ... ale jen pteradony a bude tomu říkat
PTERADONNÍ HNÍZDO.
 Pteradoni jsou létající dinosauři, to jen pro neznalce, jako jsem já, i když občas se již orientuji.

Látku si vybral Vašík sám, na mě zůstalo to šití. A také děkuji mamce, která mi pomohla a ušila potah na matračku ... to aby Venda neležel jen na koberci.
Původní záměr, jak by měly polštářky vypadat byl úplně jiný. Pteradonni měli být malovaní, menší a polštář složený z pruhů ... něco takového jako jsem šila pro synovce 
Ale již ve chvíli, kdy jsem začala stříhat, se v hlavě zrodil nový nápad. Aplikace z látky.
 A musím přiznat, že jsem na sebe docela hrdá, protože já tohle titěrné přišívání moc v lásce nemám. Jenže, co bych neudělala pro své milované děti.
Zatím vzniklo pouze 6 polštářků, ale ještě přibudou. Nejsou už na co navléct, došly mi zásoby.
A aby to nebylo jen o pteradonech, ušila jsem i pouze hvězdičkové polštáře, které se mi moc líbily u Klárky. A tímto jí též děkuji za rady jak na to prošívání, aby to vypadalo hezky.
Vašíkovi se moc líbí a je spokojený a to je ta největší odměna pro mě.
Teď už pouze koutek vybavit lampičkou.

A na  závěr se vám musím pochlubit dárkem, který jsem předčasně dostala od mamky k svátku. Už stojí na chodbě  malinko jsem ho podzimně zabydlela.
Děkuji mami ...


Tak a pro dnešek již nic nového nemám. Děkuji vám za návštěvu i komentíky a těším se na příště.

Mějte krásný den ... Věrapátek 20. září 2013

Předvíkendové zastavení

Hezký páteční večer mé milé.
Sychravé počasí se stalo nedílnou součástí posledních dní. Ale nějaké to sluníčko se přeci jen najde. Včera dokonce na nás na chvíli vykouklo to opravdové. A tak jsme nelenili a vyrazili s klukama na šípky. Na zpátek jsme opět běželi již v dešti. Ale radost z nich mám velkou.

Dalším sluníčkem pro mě byla zásilka, kterou jsem dostala v týdnu o Klárky. Přestože se občas pokouším o nějaké to malování na látku, řekla jsem si, že rozhodně neprohloupím, když se tentokrát obrátím na ni. Poprosila jsem ji o novou záclonku do koupelny. A dobře jsem udělala, s Klárkou jsme to vše prokonzultovaly a tak vznikla tato kráska. Klárko, ještě jednou moc děkuji.
V koupelně se mi bohužel špatně fotí, takže vám nemohu ukázat celé okno, neboť tyto fotky se nedaří.
A dnes mi den projasnil balíček, no vlastně balík se zásilkou nových sazenic. Objednala jsem si pár nových růží, levandulku a novou odrůdu borůvky ... dva keříčky jsou nám nějak málo. Obr balík to byl proto, že objednáváme do kupy s mamkou a ta si brala jak růže a borůvku, ale také nové ovocné sloupové stromky. Jestli se jim bude u nich dařit, tak si je asi také pořídím.
Ale čím jsem si hlavně udělala radost, konečně jsem povlékla nové povlečení, které jsem sama šila. Látku jsem měla doma již od loňska, což je znát, protože kdybych ji kupovala v současné době, výběr by byl již jiný. Ale i tak jsem se pustila do šití, které také nějakou tu dobu trvalo. A nějakou dobu povlečení čekalo, až přijde jeho čas. Stále jsem si říkal, že povleču, až bude ložnice úplně hotová, ale už mi to nedalo.
Račte vstoupit, udělám výjimku a nechám vás nakouknout do ložnice.
Ty kabely co čučí ze zdi ... tam budou jednou lampičky, jen co objevím ty pravé. A nad nimi polička na všechny ty důůůůůůležité nezbytnosti. Prostě ještě spousta práce, skříň také čeká, až bude mít truhlář volněji a dodělá ji dveře, no ale hlavně, že máme kam hlavu složit.

Teď pracuji na polštářcích k Vendovi do pokojíku ... také konečně. A Vojtík mi malinko udělal čáru přes rozpočet, když si rozmyslel, že už nechce dinosauří pokojíček jako má Vašík, ale žirafkový. Takže jsem objednala novou látku se žirafkama, z Dino závěsů spíchnu Vendovi povlečení a možná zbude i na pyžamko. A Vojtíkovi vytvořím zbrusu nový pokojík. Co bych pro své děti neudělala ...
Jen mě trochu mrzí, že jsem mu nedávno koupila novou záclonu s dinosaurama a tu teď vůbec nevyužijeme. Vašík má totiž v pokojíku střešní okno, takže se nehodí. 

A jéje, dnes to bylo koukám víc o povídání než o fotkách. 

Mějte krásný večer a vlastně celý víkend a já pádím za klukama, trochu si popovídat a pak je uložit do postýlek.

Věra

P.S. Děkuji všem, které jste mi již poslaly fotky svých výrobků Kytičkové výměny. Nestačím vám bohužel odpovídat. A vás ostatní prosím, posílejte, posílejte ať si pak vše můžete prohlédnout pěkně pohromadě.

pondělí 16. září 2013

Kytičky pro Lenku, dortíky a můj dnešní úlet

Hezký začátek nového týdne. No hezký ... u nás prší, prší a prší. Jo říkala jsem, že u nás prší!
Ale nezoufám, snad bude lépe. Musí, potřebuji zazimovat zahrádku, aby byla na jaro pěkně nachystaná.
A abych vás v tom počasí trochu potěšila, nachystala jsem pro vás pár fotek z uplynulých dní.

Začínáme sobotou.
V sobotu jsme vyrazily do Prahy na Tendence. Kde jsem se setkala s jednou z nás blogerek. Nebylo to náhodné setkání, tak nějak jsme si to s Lenkou naplánovaly. A protože jsem v rámci Kytičkové výměny tvořila právě pro ni, snažila jsem se seč jsem mohla, aby dárek byl hotov a já jí ho mohla předat osobně. Povedlo se .... a tak jsem v sobotu dárek vezla s sebou.
Když jsem výměnu vyhlásila vlastně jsem vůbec nevěděla, co vytvořím. Pomohl mi časopis Dekor, kde jsem našla růžičky z mašlí. A tak vznikl věneček ...
 a poté i srdíčko, kde se růžičky nemotají, ale vyšívají. Když jsem přišla na to, jak na to ... šlo to krásně od ruky. A hlavně mě to bavilo.
 A tak vznikla i další srdíčka ...
Modré jste již viděly ...
a fialové vzniklo jako dárek
A zas jsem si trochu hrála ...
Leni, jsem moc ráda, že se ti dárek líbil ...

V neděli nás čekala oslav narozenin mých synovců.
Dortíky dle jejich přání jsou opět dílkem mé sestry, tedy jejich maminky.
Pro 8 letého Dandu ... s Wendy ... tak se jmenuje jejich štěně
A pro 5letého Domču ... Lego Ninja
Parádní dortíky, co říkáte? Tak kluci ještě jednou vše nej nej ...

A dnes jsem trochu hřešila já. Nové boty jsem opravdu potřebovala. Jsem ráda, že ty staré se mi v sobotu v Praze nerozpadly a vydržely. Takže jsem dnes nutně musela vyrazit na nákupy, protože minulý týden jsem neuspěla, prostě se mi žádné nelíbily. Zato dnes jsem měla štěstí ...
A protože mám ráda, když boty ladí s kabelkou, musela jsem koupit i tu. A druhé botky jsou z výprodeje ... už na jaro, ale barevně krásně sedí, takže  ... chápete mě. A šátek do sychravého počasí. Prostě jsem si dnes udělala opravdu radost.

A jak se máte vy? Nekazí vám to počasí náladu?

Děkuji vám za návštěvu, jsem ráda, že jste opět zaskočily a budu se na vás těšit i příště 

Věra


čtvrtek 12. září 2013

Srdíčko pro jednu z vás

Hezký večer mé milé blogerky. V minulém příspěvku jsem vám slíbila překvapení ... a dnes je tu.
Toto srdíčko je určené pro jednu z vás, které jste mi zanechaly komentář u narozeninového příspěvku.
Bylo vás 26 a já vám všem moc děkuji za milá slůvka.
Losování se ujal zkušeně Vašík ...  vždyť nelosoval poprvé a také ne naposledy
A výherkyní se stává ... 
Leni moc gratuluji, doufám, že potěším.
Písnu ti email, aby jsme se domluvily na předání.

Přeji vám již dopředu krásný víkend, já už se na něj moc těším ... letos jsem se rozhodla a vyrážím v sobotu na Tendence do Prahy.
Hezký večer a pokud bude čas, tak se ozvu znovu o víkendu ... v neděli nás totiž čeká dvojitá oslava narozenin.

Mějte se krásně ... Věra

pondělí 9. září 2013

2 roky a 2 dny

co jsem mezi vámi. Nebudu se vůbec dlouze rozepisovat. Jen bych vám chtěla říct, že jsem ráda, že jsem tu, že vy chodíte na návštěvy ke mě, tedy ty virtuální. Že u vás ráda čerpám inspirace, klid a pohodu.
A mému blogu přeji spoustu spokojených návštěvníků, kterým se zde bude líbit a budou se rádi vracet.
A pro vás chystám jedno překvapení, ale o tom až v pravou chvíli.

Mějte krásný nový týden ... Věra

čtvrtek 5. září 2013

Květiny pro mě

Hezký čtvrteční večer mé milé. 
Přiznávám se bez mučení, že Vašíkův nástup do školy a Vojtíkův do školky mi dává tak trochu zabrat. Měla jsem to krásně naplánované. Dopoledne budu věnovat tvoření a odpoledne klukům. Ale nějak se mi do toho tvoření nechce. Dnes jsem místo toho gruntovala koupelnu. Ale stejně musím ještě zítra pokračovat. A přemýšlím nad novou záclonkou do koupelnového okna ... a už si zas vymýšlím tvořivou práci. Kdo to všechno za mě ušije, to tedy nevím.

Dnes vám ale chci ukázat něco jiného. A to můj dárek v rámci Kytičkové výměny, který jsem dostala od ...
Ale ne, schválně si zkuste tipnout.
 Krásný věneček a ptáčkem a květinkami, laděný do fialova. Takže mi krásně zapadne do obýváku, jen co ho zas přestrojím zpět do fialové barvy.
Zatím jsem si ho pověsila na nástěnku. Květinka v rohu byla původně na věnečku, ale pak mi  ... napsala, že se dá oddělat, no a já to musela hned vyzkoumat. A píchla jsem ji hned vedle. Líbí se mi to tak.
 V balíčku jsem měla i svíčky se stužkou a malou květinkou. Tak co již víte?
 Malinko jsem si dnes hrála s programem na úpravu fotek.


 Která jste si tipla, že můj dárek tvořily šikovné ručky Klárky, vězte, že váš tip byl správný.
Klárko děkuji ...

A jak vy jste na tom s Kytičkovou výměnou?

Mějte se krásně. A já doufám, že se mi co nejdříve podaří zžít s novou životní etapou mých dětí a zas budu mít chuť tvořit. Dnes jsme řešili i první slzičky u Vašíka, ale už je to snad dobré. Zítra si ho beru hned po obědě domů a uděláme si hezké 3 hodiny, než pojedeme vyzvednout Vojtíška ze školky.

Děkuji vám, že jste si našly čas a opět ke mě zavítaly ... Věraneděle 1. září 2013

Kuchyňské vůně a pozvání na GA

hezký nedělní večer. Minule jsem vám slíbila příspěvek z kuchyně. Tak svůj slib plním. Poslední dny u nás byly ve znamení příprav na sobotní hasičskou soutěž, kterou jsme u nás pořádali, ale stihla jsem po večerech trochu kuchtit. A tak došlo na pár skleniček manželovi oblíbené rajčatové kejdy.
Ale i na nový druh pečeného čaje. Tentokrát to je čaj 
BROSKVOVÝ
Inspiroval mě příspěvek u Evičky
A protože broskvemi mě zásobuje tchán ve větším množství, než jsme schopni zkonzumovat za čerstva, bylo rozhodnuto. A je opravdu dobrý.
A také se musím pochlubit další várkou rybízové šťávy, protože mému taťkovi prý opravdu chutnala, přibyla další. A také jsem zkusila ostružinovou, ale ta je nějaká moc hustá, ovšem na chuť to nemá vliv.

Ještě bych vás moc ráda pozvala na narozeninovou Giveaway ke Kátě. Tentokrát jsou výhrou krásné dárky, které připravila ve spolupráci s Klárkou.

Pro dnešek se s vámi loučím. Ráno nás čeká významný den ... Vašík nám zasedne poprvé do školní lavice.

A pokud máte již některá odeslaný dárek do výměny, nezapomeňte mi poslat fotku. Já se musím pochlubit, že svůj dárek mám již doma. Budu se snažit co nejdříve ho nafotit.

Hezký večer, šťastný vstup do nového týdne a školního roku a prvňáčkům přání, aby jim jejich nadšení vydrželo co nejdéle. A vykročte tou správnou nohou ...

Věra