úterý 30. dubna 2013

Až vše pokvete

aneb můj dnešní nákup na trhu. A to jsem nekoupila vše, co jsem chtěla. Za prvé něco neměli a za druhé jsem víc už neunesla.
Některé šly do truhlíků, jiné zas do záhonků. A já se již moc těším, až se vše rozroste a potěší mě svými květy. 

Mějte krásný večer a zítra nezapomeňte na polibek pod rozkvetlou třešní ... Věra

pondělí 22. dubna 2013

Klikatice

Tak tahle potvůrka docela vyděsila o víkendu asi tak 300m od naší chalupy mého manžela.
Naštěstí měl štěstí. To ovšem neplatí pro onu potvůrku, byla již mrtvá - tentokrát byla obětí ona.
A tak jsme této situace využili a všichni jsme si ji pořádně prohlédli, aby jsme ji případně při dalším setkání včas poznali.
Ten zbytek těla měřil asi 40 cm a myslela jsem, že ta klikatice na zádech je daleko výraznější. Musím říct, že na fotkách to vypadá jinak než ve skutečnosti. To se mi ty barvičky tak výrazné nezdály.

Teď si jen přát aby toto bylo na hodně dlouhou dobu poslední setkání .... já hady opravdu nemusím.

Mějte se krásně ... Věra

čtvrtek 18. dubna 2013

Já vím, já vím ....

... říkala jsem, že budu dnes odpočívat. Ale botník už opravdu potřeboval uklidit. Takže jsem všechny boty vyndala, umyla, naimpregnovala, vyslunila, některé vyřadila
a opět narovnala do botníku.
Myslím, že stojí za povšimnutí to volné místo. A mé botky zabírají "pouze 3 police" - což mě přivedlo k myšlence, že by se mi tam ještě nějaký ten pár vešel .... No a cyklistické helmy by v nejnutnějším případě šly určitě také uložit jinde ....
Máte také takovou úchylku na botky?

Krásný podvečer vám všem, kdo jste ke mě zavítali .... Věra

středa 17. dubna 2013

Modrý den

... na zahradě. Nevím jak u vás, ale my měli nad hlavymi naprosto jasnou modrou oblohu - skoro letní.
 V zahrádce mi kvetou modrá kvítka ...


Všem přeji krásné dny plné sluníčka a pohody ... Věra
A jaký den jste měli vy?

úterý 16. dubna 2013

Tyrkysová pro kamarádku

Na dnešní dopoledne jsem byla domluvená s kamarádkou, že jak dám Vašíka do školky, prodloužím si cestu a zajedu k ní na návštěvu. A abych nepřijela s prázdnou, vyrobila jsem pro ni malinké dárečky. A navíc jsem pak jukla do kalendáře a zjistila, že má v sobotu svátek, takže to byl vlastně dvojitý dárek.
Dárečky se líbily, tak jsem opravu moc ráda.
Z malého lapače jsem byla nadšená i já sama.
Srdíček není nikdy dost ...

Užily jsme si hezké dopoledne ... i Vojtíkovi se tam líbilo a nechtělo se mu domů. Ale utáhla jsem ho na to, že jedeme zas rovnou pro Vendu a budou si moc venku hrát.

Děkuji vám za návštěvu a přeji krásné jarní dny ... Věra

pondělí 8. dubna 2013

Pilné včelky

Dnes je u nás přímo nádherné počasí. Takže kdo by zůstával doma, když může konečně nastavit tvář sluníčku. To vylákalo ven též pilné včelky a tak jsme je s kluky chvíli pozorovali, jak pracují.

S přáním, aby nám to sluníčko vydrželo se s vámi pro dnešek loučím.

Věra

                                                                       
                                                               


středa 3. dubna 2013

Poslední dny ...

... se necítím moc dobře. Mému tělu chybí slunce a teplo. Ač nalepená na horký radiátor, nemůžu se vůbec zahřát. Bolí mě všechny klouby, kyčle mi lupají při každém kroku. Léky určené k jejich výživě, které mi zprvu dost pomohly již nějak nezabírají, dokonce mám pocit, že je to horší a horší. No nedá se nic dělat budu muset opět navštívit svého pana doktora. Buď mám v sobě nějaký skrytý bacil, nebo mi odcházejí klouby - no snad ne, vždyť jsem ještě celkem mladice, nebo ne.
Alespoň, že to špatné fyzično s sebou nestahuje psychično. To bylo v uplynulých několika dnes trochu povzneseno. A čím? Dostala jsem dvě skvělé nabídky.
Ta první se tak malinko týká mého oboru - vedoucí mateřského centra v sousedním městě odjela jedna cvičitelka do Anglie a tak si vzpomněla na mě (chodívala ke mě na plavání těhotných, které jsem vedla, než se narodil Vojtík) a nabídla mi vedení cvičení. S tím rozdílem, že pod mým vedením bude zaměřené pro těhulky, které doposud navštěvovaly normální hodiny cvičení a lektorka jim říkala, když něco nesměly cvičit. Teď to bude vše pro ně. Takže jsem během velikonočního víkendu ležela v knížkách a připomínala si co těhulky můžou a co naopak nesmějí. Překreslovala a přepisovala jsem si nějaké cviky do sešitu, protože se znám. Budu ho dost potřebovat, hlavně zpočátku, než se mi to zas dostane pod kůži. Není to samozřejmě stálá práce, kterou bych potřebovala, pouze jedna hodina týdně - zatím, ale i tak. Takže jsem zvědavá, jak nám to bude fungovat. Držte nám pěsti.
A ta druhá se týká ručních prací - ale tu nechám zatím obestřenou tajemstvím, pochlubím se vám v pravý čas.

A aby to dnes nebylo pouze povídání, ukážu vám, čím jsem si udělala radost před Velikonocemi.
V pátek jsem byla nakupovat opět nějaké jarní květy, aby to u nás o Velikonocích bylo hezké a tenhle krasavec mi padl do oka. Nádherně ladí do našeho obýváku.
 
Dnes jsem se potřebovala vypovídat ... 

Pokud jste dočetli až sem, tak vám přeji hezký den a těším se k vám, abych okoukla, jak jste Velikonoce prožily vy ... Věra