pondělí 26. listopadu 2012

Od mé šikovné sestry

Hezký pondělní podvečer ... jak jsem se již v předešlých příspěvcích zmiňovala, proběhla u nás uplynulý víkend  vánoční výstava. Dnes bych vám chtěla ukázat, co vytvořily šikovné ruce mojí sestry.

Tvoření z látky i papírových ruliček ...
Fotky z výstavy si můžete prohlédnout zde.

Poslední dva obrázky sice s vánocemi nesouvisí, ale též pochází z rukou mé sestry.
Dort na přání pro vnučku známé našich rodičů ...
Ze slovního zadání jsem se trochu bála a nejen já, jak bude dortík vypadat. Ale musím smeknout ... sestra se s tím vypořádala parádně.

Mějte krásný nový týden a pokud chcete, nezapomeňte na adventní soutěž.

Věra

sobota 24. listopadu 2012

O nejhezčí adventní kalendář

Krásný sobotní podvečer moje milé. Příští týden v sobotu přijde den, kdy od nás naše dítka dostávají adventní kalendáře. A protože tento den, začne odpočítávat dny zbývající do Vánoc času dárků, připravila jsem si pro vás jednu malinkatou soutěž, ve které můžete jeden dáreček také získat.

"NEJHEZČÍ ADVENTNÍ KALENDÁŘ"

Zapojit se můžete každá, která mi pošlete fotografii adventního kalendáře, který mají letos vaše děti. Nejlépe vlastnoručně vyrobený, ale není to podmínkou.
 1. Fotografie můžete zasílat do 2. prosince - nejlépe bez vašeho podpisu - na můj email - andrsve@seznam.cz
2. Já pak fotografie očísluji a vytvořím z nich příspěvek.
3. O vítězce či vítězi rozhodnete vy.
4. Fotografie s největším počtem vašich hlasů se stane ta NEJ.
5. A cena pro vítězku ... ta nechť zůstane též zahalena vánočním tajemstvím. Můžu jen prozradit, že se bude jednat o výrobek z mé skromné soukromé dílničky.

Ani já jsem letos nezahálela. Zakázala jsem nákup čokoládových kalendářů přijatelné ceny, ovšem nevalné kvality a již na konci září se vrhla na tvoření. Polotovar i tajemnou fotku jste mohli již vidět.  A takto to vše dopadlo a náš adventní kalendář má letos tuto podobu.
Háčkováno podle návodu KAMLIN
Původně měl mít andílek i oči, nos a pusu ... ale mě se takhle líbí víc. Možná, kdyby se mi podařilo sehnat ty střapaté vlásky, jako jsou na originále ... jenže to je u nás naprostá utopie!
 A přesto si myslím, že je to ten nejhezčí adventní kalendář, jaký jsme kdy měli.

Těším se na vaše fotografie ... Věra

čtvrtek 22. listopadu 2012

Hotové perníčky a kalendář

Hezké čtvrteční odpoledne. Dnes jsem tu jen na skok, abych vám ukázala hotové filcové perníčky, které jsem vyráběla pro školku a jejichž polotovary jste mohli vidět v minulém příspěvku.
Vzniklo 8 kousků bílých a 8 kousků v hnědých odstínech. Chtěla jsem ušít o malinko víc, jenže jsem si v pondělí rozřízla prst, takže se mi špatně drží jehla. Bohužel ...

 Letošní adventní kalendář ... fotce jsem přidala trochu imsresionalismu, aby pro vás ještě na chvíli zůstala zahalena tajemstvím. Ohledně adventních kalendářů pro vás chystám předvánoční soutěž.
 Takže pokud jsem vás alespoň malinko naladila, můžete se těšit na sobotu večer, kdy soutěž odstartuji. A náš adventní kalendář vám již ukážu bez úprav. Ale i tak myslím, že jste poznali, jaký letos bude ...

Děkuji za tu spoustu úžasných komentíků k mým vánočním výtvorům a pokud budete chtít, určitě budou nějaké fotky z výstavy.

Krásný den a děkuji za návštěvu ... Věra

neděle 18. listopadu 2012

Vánočně s kůží na trh

Hezký nedělní večer vám všem, kdo jste ke mě zavítali. 
Poslední dny jsou u mě ve znamení posledních příprav na vánoční výstavy. Se sestrou jsme slíbily jedné její kamarádce několik věciček také na jejich výstavu. Zítra budeme předávat naše výrobky. A tak jsem si musela vše zdokumentovat, než předám k prodeji. Doufám, že se budou věcičky líbit. Hlavní výstava mě ale čeká až v sobotu. Takže mám ještě jeden týden.
A co jsem zatím vytvořila. Pojďte mrknout očkem se mnou ...

Abych měla pěkný koutek na focení, vytvořila jsem zatím první vánoční aranžmá u nás doma. Z odpolední procházky jsem si přinesla několik modřínových větviček, takže se mohlo začít fotit ...

Vánoční kornoutky jste již viděli. Tady jsou všechny pohromadě ...
 Sady svícnů s podšálky a domácí levandulová mýdla ...
Naše letošní vánoce budou bílé s různými odstíny hnědé. Takže v tomto duchu tvořím ... aneb co zbude z výstavy, upotřebí se doma.
Vánoční hvězdičky podle Dekoru ...
Skořicové svazky ...

A nakonec ještě polotovary ... tyto perníčky z plsti tvořím pro prodejní stůl školky, kam chodí náš Vašík. A také budou v bílo hnědé kombinaci ...

A ještě pilně pracuji na dárku do Vánoční výměny. Má putovat až do Irska, takže bych ho chtěla odeslat co nejdřív, aby stihl do Vánoc doputovat ....

Teď již mi zbývá popřát vám hezký večer. Já jdu uspat ty své ďáblíky a pak budu pokračovat v dalším tvoření. A snad mi zbude i trochu času, abych zkoukla, co je nového u vás ....

Věra


středa 14. listopadu 2012

Vánoční giveaway

Vánoce se již blíží - řekla bych, že mílovými kroky. Ani se nenaději a jsou tu.
A aby to čekání bylo veselejší, připravila pro nás Janička svou Vánoční giveaway.Dárečky jsou krásné a losování proběhne 1 měsíc před Štědrým dnem, tak honem, honem, ať to nezmeškáte ...

pondělí 12. listopadu 2012

Koutek v ložnici

Moc vás všechny zdravím. O víkendu jsem blog trochu zanedbávala. Nebyl prostě čas. V sobotu jsme si udělaly s mamkou a sestrou malý výlet do Ikei. A trochu jsme nakupovaly. 
Původně jsem si do ložnice chtěla dát nějakou polici nad postel. Pak jsem si ale koupil u Mišky lapač a na polici již nezbylo místo. Takže jsem přemýšlela, co s tím. No řeknu vám, ještě že je Ikea. I když chlap to většinou nepochopí. Koupila jsem si policový díl - myslím, že je určen spíš asi do jiných místností bytu, ale proč by nemohl být i v ložnici.
Zatím jsem ke své spokojenosti zabydlela pouze dvě police, ale jsem tak nadšená, že se musím pochlubit.
Svíčky z Ikei. Mašli jsem dostala jako dáreček od Mišky v balíčku s lapači.
 Myslím, že jim to spolu sluší.
 Do rámečku musím ještě vybrat ten správný obrázek. A do květníku nějakou pěknou kytku.
 A krabičku mám shodou okolností také od Mišky. Kdysi jsem jí vyhrála v jedné její Giveaway
Tak a teď ještě vybrat ty správné věcičky do dalších polic a dolaďovat maličkosti.

Děkuji za komentíky k návodu na kornoutky - jsem ráda, že se můj první návod líbil.

Mějte krásný nový týden a já se těším, co nového u vás ...

Věra

sobota 10. listopadu 2012

Kočárek - již nepotřebujeme

takže pokud by měl někdo zájem, je na prodej.
Jedná se o kočárek po Vojtíškovi -  FIRKON VERANO
Hluboká korba ( velmi prostorná, vydržela nám do jednoho roku) + sportovní nástavba ( lze přidělat v obou směrech). Podle mě krásná výrazná barvička. Přední kola otočná.
Používali jsme ho asi 1,5 roku. Nyní již nevyužijeme.
Cena 3000,- kč. Osobní odběr ( Dobrušsko)
V případě zájmu mě kontaktujte na andrsve@seznam.cz

pátek 9. listopadu 2012

Jak na vánoční kornoutky - návod

Hezký páteční den.
Dnes tu mám tak trochu neplánovaný příspěvek. Nellie mě poprosila o radu, jak na to, aby byly kornoutky všechny téměř stejné. A protože jí můj mejlík nedošel, rozhodla jsem se, že fotky vložím sem. Třeba pomůžou i ostatním z vás, které se na kornoutky teprve chystají.

Co budete potřebovat:
potištěné čtvrtky o velikosti A4, lepidlo, izolepu, nůžky, provázek, stuhy, obrázky andílků Pokud máte inkoustovou tiskárnu, jako já, pracujte s lepidlem opatrně, aby se vám potištěné plochy neponičilyUrčitě si nějaký ten kornoutek udělejte. Já už jich mám pěknou zásobičku. Která sice vznikla tak trochu omylem. Chtěla jsem si dodělat ještě 5 kornoutků. Jenže jsem si nějak neuvědomila počty a vytiskla si 5 A4. Takže jsem nakonec dotvářela kornoutků 10. Ale nevadí - myslím, že je to opravdu krásná vánoční dekorace.

Přeji vám krásný pátek a vůbec celý nadcházející víkend ... Věra

středa 7. listopadu 2012

Ibišek opadaný ...

ale vykvetlý ...
Krásný středeční den. 
IBIŠEK
krásná to pro mě květina. Bohužel se jí u mě ale moc nedaří, stejně jako orchideím. Každý ibišek, který jsem měla, mi dříve nebo později zašel. Mamka to se mnou ale nevzdává a jeden mi letos opět dala. Polovina rostlinky jsou sice již pouze holé klacky, ale ta druhá má krásné listy a dokonce mě včera potěšila i nádherným květem.Že by se blýskalo na lepší časy?

A co vy a květiny? Jsou některé, kterým se u vás nedaří, ať děláte co děláte?

Věra

sobota 3. listopadu 2012

Vánoční kornoutky

Krásné sobotní dopoledne. Kdo ke mě chodí pravidelně, tak ví, že posledních pár týdnů se již zaměstnávám přípravami na Vánoce. Vytvářím věci na výstavu - takové, které se líbí mě, i přesto, že možná návštěvníky výstavy neosloví tak, aby si je zakoupili. Už je trochu znám, nebude to moje první výstava, ale třeba překvapí. A pokud ne, alespoň zbyde pro mě domů.
Letos jsem i já podlehla kouzlu kornoutků. Vzpomněla jsem si, že jsem je viděla u Sandry a tak jsem našla její loňský příspěvek, poučila se, kde a jak najít ty správné obrázky a pustila se do výroby.
 Dva jsou již komplet hotové. Zbytek čeká na krajku - tu musím koupit. Domácí zásoby došly.
 A včera večer jsem si ještě nachystala pár dalších obrázků.

Děkuji vám za návštěvu i komentíky k předešlým příspěvkům.
Užívejte krásný víkend a já doufám, že vyjde předpověď a zítra si užijeme sluníčka. 
A já jdu teď chtě nechtě vyrušit kliky a jdeme se vrhnout na úklid u nich v pokojíku.

Věra

čtvrtek 1. listopadu 2012

Pro krásné sny

Hezký čtvrteční podvečer vám všem. Včera mi přišel balíček od naší milé Míši. Vašíkovy se moc líbí můj lapač, který jsem od Mišky dostala v rámvi podzimní výměny. A moc si přál jeden také k nim do pokojíčku. A tak se hodná maminka nenechala dlouho přemlouvat a jeden pro ty svoje kluky objednala. 
No a když už jsem objednávala, tak samozřejmě i jeden pro sebe.
A přestože jsem měla povlečeno z minulého týdne. nelenila jsem a povlékla opět - tentokrát do modra, aby mi ladily barvičky.
A stihla jsem u toho rovnou i předvánoční úklid v ložnici a ještě mě při tom oslovila můza změn. Příští týden nákup v Ikee a pak vytvořit nový koutek.
Míša mi přibalila ještě malý dáreček, ale ten přijde do plánovaného koutku, takže vám ho zatím neukážu. Míšo, ještě jednou moc děkuji za lapače i za dárek. A mamce také pěkně ladí v ložnici - dnes jsem jí ho odvezla - jen jsem ho zapomněla vyfotit.

Moc děkuji, že jste ke mě opět zavítali. Tak se jdu snažit trochu tvořit - již vánočn, abych se vám mohla pochlubit, co jsem všechno nachystala na letošní výstavu.

Mějte krásné listopadové dny ... Věra