středa 29. srpna 2012

V květu

Krásný středeční den. Dnes si dáváme od výletování pohov. Střádáme síly na ten zítřejší - poslední dovolenkový.
Nafotila jsem si pár kytiček, které mi zrovna kvetou a chtěla bych se s vámi podělit.

Chryzantémy
 Bílo - zelená je včerejší úlovek v Ikee
 Tak tuhle fialkovou krásku neznám - a ani netuším, že jsem si ji zasadila

Levanulka
Astry - ty mám v zadní zahrádce, takže jdou všechny nakvetlé hned do džbánku

 Surfinky

Vřes - mám dva
Když jsem je přesazovala, byly to takové ubohé rostlinky. Myslela jsem, že vůbec nepřežijí.  A oni se mi takhle krásně rozrůstají.

Mějte se sluníčkově ... Věra

neděle 26. srpna 2012

Proč ta sova ...

... tolik houkala hů a hů a hů. Na mě se tak divně koukala hů a hů a hů ...
Tak tenhle úryvek si zpívám poslední dny, vlastně od chvíle, co jsem dokončila tuto sovičku.

Můj synovec nastupuje od září do první třídy a tak jsem pro něj vyrobila přívěšek na aktovku nebo na klíče.
Sova jako symbol moudrosti - to aby mu to učení pěkně šlo.Barvičky jsem vybrala tak, aby mu ladily s barvami na aktovce. 
A háčkovala jsem opět podle skvělého návodu u Leničky.

Mějte krásný víkend ... my jsme dnes na oslavě narozenin našich dvou synovců Dandy a Dominika.
Věra

sobota 18. srpna 2012

Hotovóóóó ....

Krásný letní víkend vám všem. Nemůžu dnes nějak zabrat a tak jsem si řekla, že se zkusím unavit koukáním na monitor. Asi jsem trochu nervozní ... dnes u nás pořádáme hasičskou soutěž a mě se v hlavě honí tolik myšlenek. Nezapomněli jsme na něco, máme dost pití, jídla, sladkostí pro děti ... ??? Hlavně ať už je to za námi a všechno OK. Manžel už chrupe, ale ráno opět nebude moc dospat a jako každý rok bude od 5 vzhůru a v 6 vyrazí na hřiště, aby doladil poslední detaily příprav.
A kolikátého dnes vlastně máme. Ano ano 18. srpna - a tak vy, které sledujete můj blog jistě víte, že jsem přijala výzvu na uháčkování 3 kabelek. A mohu hrdě oznámit ... hotovóóóó, termín splněn.

A tady je máme všechny tři - pro tři sestry
Opět jsem háčkovala podle skvělého návodu Leničky .
Tyto dvě jsou pro šestiletá dvojčata a liší se pouze v detailech. To aby se holky nehádaly, která je které ...
A třetí je pro jedenáctiletou slečnu
Tak snad se budou líbit ....
 Ale teď nechci kabelky chvíli vidět. Mám v hlavě spoustu jiných věcí a několik kostlivců k dodělání.

Děkuji vám za vaši přízeň a milé komentíky. A omlouvám se, že trochu zanedbávám návštěvy u vás, ale přípravy a organizace soutěže nám zabere spousty času.

Mějte krásný víkend ... Věra

pondělí 13. srpna 2012

Podzimní výměna

Přeji vám skvělý vstup do nového týdne. Již minulý týden jsem vám naznačila, že pro vás chystám nějaké tvořivé propojení. Tak je to tu. Asi si říkáte, ona se snad zbláznila! Léto je v plném proudu a tady se již myslí na podzim. Ale ono nám to uteče jak voda a začneme své domovy zdobit podzimními barvami. Helenčina jarní výměna byla velmi úspěšná a já jsem si říkala, že by bylo fajn, zorganizovat opět něco podobného. A tak doufám, že vás tato výměna také osloví a bude alespoň z poloviny tak úspěšná jako ta jarní.
TAK CO, PŮJDETE DO TOHO? ŘÍKÁTE - ANO. TAK TO JSEM RÁDA.
A co musíte udělat pro účast - stačí pouze zanechat komentář pod tímto příspěvkem a já si vás hned zařadím mezi účastnice. A samozřejmě nezapomeňte na váš email, přes který vás poté budu informovat pro koho vlastně budete tvořit.
A aby se mohly zúčastnit všechny z vás, které máte zájem, je téma pouze jediné
PODZIM.
A na vás již bude, jestli háčkovaný, pletený, šitý, keramický, korálkový, pečený, papírový, látkový, mašličkový ...... fantazii se meze nekladou.
A jak to bude dál?
Přihlásit do výměny se můžete až do konce srpna, poté vám rozešlu emaily s informací, komu bude váš dárek určený. A protože podzim začíná 23. září, měli by být všechny balíčky do tohoto data u svých nových majitelek.
Dáreček by měl být pro obdarovanou překvapení, proto prosím s jeho zveřejněním na svých blozích počkejte, až budete vědět, že je na místě svého určení.

Pokud se zmíníte o výměně na svém blogu, bude to fajn, protože se o akci dozví více blogerek. Ale není to vůbec podmínkou k účasti. Stejně tak ani nemusíte mít svůj vlastní blog.
Tak to je myslím vše.

Těším se na vás ... Věrasobota 11. srpna 2012

Sezóna rajčat

Hezký den milé blogerky. Konečně u nás nastal čas rajských jablíček - tedy těch z vlastních zdrojů. A tak jsem se mohla pustit do práce. Letos jsem vysadila o něco víc sazenic a to hlavně kvůli tomuto:
"RAJČATOVÁ KEJDA"
tak tomu říkám já. Původní název byl trochu ostřejší, ale protože nemáme rádi pálivá jídla, jak už víte, trochu jsem si ten recept upravila.
 Potřebujeme:
1 kg rajčat
1 velká cibule
1 dcl octa
1 dcl cukru
1 lžička kari
1 lžička sladké papriky
1/2 lžičky pálivé papriky
1,5 lžičky mletého zázvoru
1 lžíce soli
6 - 10 stroužků česneku

Kdo má rád ostré vynechá sladkou papriku a dá 1,5lžičky pálivé, nebo naopak můžete použít pouze sladkou - každý podle své chuti, nebo vyzkoušet více kombinací.
Rajčata a cibuli si nakrájíme na kousky a vaříme půl hodiny. Poté rozmixujeme. Přidáme ocet a cukr a dále vaříme - až do hustoty marmelády. Nakonec přidáme sůl, koření a česnek -  necháme přejít varem a máme skoro hotovo. Teď již jen naplnit skleničky, zavíčkovat a otočit.
Můj manžel má "kejdu" nejraději místo kečupu na chleba či pečivo. Ale můžete ji použít i k masu. Ať už ji využijete jakkoliv věřím, že bude chutnat.

Přeji vám krásný víkend a prozradím, že v pondělí se dozvíte, co jsem  pro vás připravila.

Věra

středa 8. srpna 2012

Nábřeží keramiky a skla

 Přeji hezký středeční den. Sestřenka mi poslala zajímavou pozvánku. Já se bohužel nemohu jet podívat, zrovna tento termín u nás pořádáme hasičskou soutěž. Ale třeba některou z vás pozvánka zaujme.


NÁBŘEŽÍ KERAMIKY A SKLA 
Tylovo nábřeží - 18. srpna 2012 , 10 - 18 hodin
Na Tylově nábřeží proběhne VII. ročník svátku keramiky a skla. I tentokrát budou moci návštěvníci prohlížet a nakupovat výrobky sklářských a hrnčířských řemeslníků z celé republiky a také obdivovat předvádění tradičních řemeslných technik. To vše za stylového hudebního doprovodu.
Hradecká kulturní a vzdělávací společnost, s.r.o., Československé armády 300, Hradec Králové, tel. 495 513 966
www.adalbertinum.cz


 (použitý úryvek a fotografie kopírovány z netu)

 Já bych tak jeláááááá. Já to budu muset nějak vymyslet. Tak se třeba potkáme.

Hezký den ... Věra